Poraďte sa o svojich problémoch

Všednosť zrelého manželstva

16.10.2009 14:23

        Medzi časté otázky mojich klientiek patrí „Nemá môj manžel / partner inú?“.  Pochybnosti vznikajú, ako náhle sa partner v niečom začne len máličko meniť a jeho správanie sa vymyká zabehnutému stereotypu. Hoci sa niekedy obava potvrdí, nie vždy je opodstatnená.

Aj keď sa ženy poväčšine sťažujú na neveru mužov, ten muž ak by aj svoju partnerku podviedol, potrebuje k tomu zasa inú ženu. A u tej je rovnaký predpoklad, že aj dotyčná tiež má svojho partnera, ktorého tým pádom tiež podvádza. Z toho sa logicky natíska otázka: Nie je teda tá nevera vyvážená? A kto je viac nevernejší, muži či ženy?

No dámy ruku na srdce: Nežiada sa aj vám občas malá zmena a trocha rozptýlenia zvlášť po dlhoročných vzťahoch keď už neviete ako si to spestriť?

 

Obrátila sa na mňa klientka s otázkou na dvoch konkrétnych vytypovaných mužov, ktorý by podľa nej pripadali do úvahy na „nevinný úlet“.  Žije s manželom šťastne 14 rokov, no ich vzťah akosi zovšednel a potrebuje sa odreagovať.  Je to čosi ako keď milujete svoju prácu, ale z času na čas potrebujete dovolenku. Pochopil som ju. Bola vraj po zrelých úvahách pevne rozhodnutá. Varovanie je v takomto prípade zasa na mieste a treba si vopred zvážiť možné následky.

Aj páni (hoci ich mám ako klientov menej) sa totiž pýtajú na vernosť svojich partneriek.

 

© 2009 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode