Poraďte sa o svojich problémoch

Živé a neživé

5. lekcia – živé a neživé

 

 

Z rozprávok, rozprávaní našich starých rodičov a rôznych povestí či príbehov z minulosti sú asi najznámejšie babky bylinkárky. O účinkoch liečivých rastlín iste málokto pochybuje, tie sú totiž dokázateľné a overené. Rovnako mnohí z nás používajú bylinné čaje ako prírodnú lekáreň. Jednak je predpoklad, že čajovina by mala mať menej nežiadúcich účinkov než chemické liečivá.

Niektoré rastliny si tiež spájame zo symbolickým významom. Hovorí sa „čistý ako ľalia“, červené ruže sú symbolom lásky, žlté žiarlivosti a istotne tiež poznáte mnoho iných analógií.

Z tohto nám akosi logicky vyplýva, že aj rastlinky majú nejaké tie svoje vlastnosti a nejaký ten svoj charakter ktorým dokážu pôsobiť. To isté platí aj o kombinácii rastlín a vytváraní rôznych bylinných zmesí. Potiaľto iste každý bude so mnou súhlasiť, veď som neprezradil nič nové. No spomenul som „charakter“ rastlín. Znamená to, že rovnako ako rastliny dokážu pôsobiť na telesnej úrovni, dokážu pôsobiť aj na psychickej – mentálnej úrovni a v tzv. astrálnej, alebo ak chcete duchovnej úrovni.

Nejedná sa teda len o liečivé účinky ale je možné dosiahnuť aj rôzne procesy, ktorými sa dá určitým spôsobom vplývať na sled udalostí či ovplyvňovať chod myšlienok a podobne.

Toto je možné docieliť nie len prípravou odvarov a tinktúr na požívanie, alebo prikladanie v podobe obkladov. Rastliny majú tiež isté druhy vyžarovania. Tak ako je známe šírenie vône (tiež je známa aj aromaterapia), veľmi podobným spôsobom dokážu do okolia odovzdávať aj svoj  charakter, respektíve to čo majú „naprogramované“.  

Podobne vyžarujú aj kryštály a kovy. Vyžarovanie by sa dalo popísať podobne ako poznáme z fyziky elektromagnetické vlnenie. V týchto prípadoch však prirodzene nejde o elektrinu a magnetizmus v doslovnom zmysle. Liečivé kamene a kryštály dostaneme tiež kúpiť v obchodoch s ezoterickými pomôckami, o ich charakteroch a účinkoch je tiež veľké množstvo dostupnej literatúry a preto sa tu o tom nebudem príliš rozpisovať. Svojský charakter má teda nie len to, čo je živé – človek, zvieratá, rastliny, ale aj to čo je neživé – kamene, kovy... A týmto všetkým je možné magické ovplyvňovanie.

O charakteroch a programovaní v niektorých z budúcich lekcií.

© 2009 Všetky práva vyhradené.

Tvorba webových stránok zdarmaWebnode